Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Zmarszczki mimiczne pod oczami – jak powstają?

Strona główna » Blog » Zmarszczki mimiczne pod oczami – jak powstają?

Zmarszczki mimiczne pod oczami pojawiają się u każdego człowieka, choć w różnym czasie. Współczesne osiągnięcia medycyny estetycznej, ale też skuteczne kombinacje składników aktywnych zawartych w kremach pozwalają usuwać pierwsze linie mimiczne pod oczami. Jak to działa?

Zmarszczki mimiczne pod oczami – etiologiaZmarszczki mimiczne pod oczami

Odpowiedzialna za zmarszczki mimiczne pod oczami jest głównie mimika twarzy, czyli grymasy, a nawet uśmiechy. Oznaki starzenia można zauważyć już po ukończeniu 25. roku życia, kiedy zmniejsza się produkcja kolagenu. Zmiany widać też szybciej na skórze suchej i odwodnionej. Za przyczynę zmarszczek mimicznych uznaje się również cienką warstwę poduszki tłuszczowej znajdującej się pod okiem. Napięcia mimiczne powodują, że skóra się marszczy. Niestety proces ten jest zupełnie naturalny i często nieunikniony. Można jednak skutecznie go opóźnić, a także zminimalizować widoczność zmian.

Zmarszczki mimiczne pod oczami – jak je pokonać?

Zmarszczki mimiczne pod oczami można zmniejszyć, ale warto również wprowadzić kilka profilaktycznych zasad. Pierwszą jest spożywanie odpowiedniej ilości wody, drugą systematyczna aktywność fizyczna.

Sprawdź jaki krem pod oczy warto stosować!

Specjaliści wskazują również na czynniki, których należy unikać. Należą do nich:

  • nadmierna ekspozycja na naturalne promienie słoneczne oraz światło sztuczne (np. w solarium),
  • intensywne zmywanie makijażu (pocieranie, naciąganie skóry),
  • dym papierosowy,
  • wgniatanie twarzy w poduszkę,
  • zbyt mała ilość snu.

Jeśli zaś chodzi o sposoby na zmarszczki mimiczne pod oczami to warto poruszyć kwestię odpowiedniej pielęgnacji skóry. Kluczowe znaczenie mają tutaj preparaty kosmetyczne o działaniu nawadniającym i nawilżającym. Jeśli chodzi o to, co na zmarszczki mimiczne pod oczami pomaga, to należy wymienić przede wszystkim: koenzym Q10, kwas hialuronowy czy glicerynę. Zawierający je krem należy delikatnie rozprowadzić pod okiem, wklepując go opuszkami palców. Aplikację można połączyć z masażem.

Richevon Eye

RICHEVON EYE
SKUTECZNE ROZWIĄZANIE NA ZMARSZCZKI MIMICZNE POD OCZAMIKUP TERAZ

Zmarszczki mimiczne pod oczami – domowe sposoby na starzenie

Na zmarszczki mimiczne pod oczami warto również stosować domowe metody. Podstawą jest zdrowy tryb życia i wspomniana wcześniej dieta czy optymalny poziom nawodnienia. Ponadto można również stosować proste sposoby takie jak: nakładanie plastrów ogórka pod oczy czy sok z cytryny o działaniu wygładzającym i rozjaśniającym przebarwienia. Skuteczna okazuje się także maseczka z oliwy z oliwek z dodatkiem kilku kropel z soku z cytryny- to połączenie składników nawilżających i antyoksydacyjnych.

Domowe sposoby na zmarszczki mimiczne pod oczami to również masaż opierający się na sekwencji odpowiednich ruchów. Mowa tutaj między innymi o zdobywającej popularność jodze twarzy. Polega ona na uciskaniu i rozluźnianiu mięśni, które stają się wtedy stabilnym szkieletem dla skóry.

Zmarszczki mimiczne to naturalny efekt starzenia się skóry wywołany przez intensywną mimikę twarzy. Błędnym jest jednak przekonanie, że skutecznym środkiem zapobiegawczym jest ograniczenie grymasów czy uśmiechu. Rozsądnym rozwiązaniem jest natomiast prowadzenie zdrowego stylu życia, optymalne nawodnienie oraz pielęgnacja skóry.


Bibliografia

1. Dylewska – Grzelakowska J., Kosmetyka stosowana, 1999
2. Górska A., Graboś A., Prejsnar-Wiśniewska R., Sadlik E., Profesjonalna pielęgnacja twarzy, 2018

8 głosów

Komentarze

Tamaraaa - 2020-10-09 10:21:09

A co jeżeli chodzi o zmarszczki mimiczne po oczami??? Można je jakoś "wypełnić" bez żadnych zastrzyków tylko kosmetykami????

areka - 2020-10-07 18:19:23

no nie do końca tak jest... po prostu obumierają komórki i nie tworzą się nowe, dlatego najgorszymi zmarszczkami do usunięcia są właśnie te palacza. wiem bo sama na to cierpię i mimo że rzuciłam je 2 lata temu bez żadnej pomocy same z siebie się nie poprawiły, więc szukam jakiejś pomocy ;p

Piugeth - 2020-10-05 17:09:50

no słyszałam właśnie, że zmarszczki często pojawiają się u palaczy, a do tego skóra się przecież od fajek szybko starzeje co nie??

Mejtiri - 2020-10-03 18:27:25

ja mam straszne zmarszczki mimiczne, bo odruchowo skupiając się na czymś mrużę oczy i ściągam czoło.. haha śmieszne trochę, ale muszę załatwić sobie jakiś krem na poważnie, żeby mieć piękną buźkę na dłużej

Opinie o Richevon Eye - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊