Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Kwas hialuronowy (Hyaluronic Acid)

Strona główna » Blog » Składniki » Kwas hialuronowy (Hyaluronic Acid)

Kwas hialuronowy to substancja chemiczna naturalnie występująca w każdym organizmie, również w ludzkiej skórze. Posiada umiejętność wiązania wody, dzięki czemu utrzymuje optymalny poziom nawilżenia. Dzięki niemu skóra jest jędrna, zdrowa i młoda. Wraz z wiekiem ubywa go w skórze, co powoduje wiotczenie skóry i powstawanie zmarszczek. Dostarczanie go z zewnątrz powoduje spowolnienie tych procesów, również w takim delikatnym obszarze jak skóra pod oczami.

Kwas hialuronowy- właściwości

krem pod oczyPodstawową właściwością, jaką posiada, kwas hialuronowy, jest zdolność wiązania wody (działanie higroskopowe). Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego potrafi związać ok. 250 cząsteczek wody, pomimo ciągłego rozpadu cząsteczek, wytwarzane są w ich miejsce nowe.

Ze względu na swoje silne właściwości nawilżające, wykorzystywany jest w zabiegach pielęgnacyjnych przeznaczonych dla skóry wiotkiej, suchej i zmęczonej.

Dzięki swoim właściwościom nawilżającym powoduje uelastycznienie skóry, co wpływa na redukcję zmarszczek i wygładzenie skóry. Ponadto wykazuje właściwości wzmacniające i naprawcze, przyspiesza regenerację naskórka. Jest delikatny i bezpieczny, dzięki czemu doskonale sprawdza się w pielęgnacji wrażliwej i wymagającej skóry pod oczami.

Richevon Eye

RICHEVON EYE
KREM POD OCZY Z KWASEM HIALURONOWYM KUP TERAZ

Kwas hialuronowy- zastosowanie

Kwas hialuronowy znajduje szerokie zastosowanie, głównie w preparatach kosmetycznych oraz specjalistycznych zbiegach z zakresu medycyny estetycznej, a także leków.

Najczęściej występuje jako składnik:

  • kremów nawilżających (dodawany do fazy wodnej) dedykowany każdemu rodzajowi skóry, szczególnie suchej,
  • kosmetyków do pielęgnacji ciała (lotiony, mleczka, balsamy),
  • kosmetyków do pielęgnacji włosów,
  • żeli pod prysznic,
  • kosmetyków DIY (kwas hialuronowy może być składnikiem preparatów wykonywanych samodzielnie w domu, można go dodawać do własnoręcznie wytwarzanych kremów do ciała lub twarzy np. kremów na zmarszczki pod oczami).

Kwas hialuronowy można także nakładać bezpośrednio na skórę. W ten sposób można spotęgować efekt nawilżenia. Należy być jednak bardzo ostrożnym, ponieważ pozostawienie kwasu hialuronowego na skórze może przynieść skutek odwrotny do oczekiwanego, czyli wysuszyć skórę, dlatego po aplikacji kwasu hialuronowego należy nałożyć krem nawilżający.

Kwas hialuronowy- pozyskiwanie i pochodzenie

Kwas hialuronowy jest biopolimerem, w którym znajdują się naprzemiennie ułożone mery kwasu D-glukuronowego oraz N-acetylo-D-glukozaminy połączone dwoma rodzajami wiązań glikozydowych. Pozyskiwanie biopolimera zmieniało się na przestrzeni czasu. Początkowo otrzymywano go z surowców zwierzęcych (np. z kogucich grzebieni czy rekiniej skóry), ze względu na zmieniającą się świadomość społeczną, ale również rosnące zapotrzebowanie na kwas hialuronowy, zmieniono sposób jego pozyskiwania. Fermentacja mikrobiologiczna, która pozwala pozyskać materiał niezanieczyszczony innymi biopolimerami, jest metodą wydajną i skuteczną. Jej odmianą jest fermentacja mikrobiologiczna z zastosowaniem modyfikowanych genetycznie bakterii, która stałą się współcześnie najbardziej powszechną metodą wytwarzania kwasu hialuronowego dla potrzeb kosmetycznych i medycznych.


Bibliografia

1.Martini M., Kosmetologia i farmakologia skóry, 2007
2.Osminina N., Odmładzanie twarzy, 2014
3.Liang M.D., Narayanan K., Method for removing skin wrinkles, 1990

19 głosów

Komentarze

Nattina - 2020-08-06 21:18:30

Akurat kwas hialuronowy + takie rzeczy roślinne to jest bomba witaminowa i nawilżająca dla skóry ?

Margaretka - 2020-07-30 12:28:28

No bo to jest to że reklamy kosztują i cżesto te drogeryjne kosmetyki wydają o wiele więcej na koszty u dziewczyn na IG czy blogach niż na to by dać to wszystko w składniki i dla klienta.

madziamadzia - 2020-07-25 11:39:28

Często kremy, które wybieram, posiadają kwas hialuronowy i czuję od tej chwili przyjemne nawilżenie skóry :)

darinka - 2020-07-24 09:55:00

widziałam kilka już artykułów o tym jak działa kwas hialuronowy i chciałabym bardzo mocno jakoś to na sobie sprawdzić, ale no jak już widziałam kosmetyk z tym kwasem to.... no niestety, ale obok były substancje takie jak alkohol i skreślały krem od razu. teraz tak patrzę na ten richevon eye widać, że jest no wizualnie po składzie okay.

Grażyna - 2020-07-23 17:31:15

Mam masło do ciała z kwasem hialuronowym i je uwielbiam, skóra jest bardzo delikatna !!

Opinie o Richevon Eye - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊