Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Wypełnianie zmarszczek- jak wygląda?

Strona główna » Blog » Wypełnianie zmarszczek- jak wygląda?

Wypełnianie zmarszczek to popularna metoda przeciwdziałając oznakom starzenia. Najchętniej stosowane jest wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym. Na czym dokładnie polega? Jakie przynosi efekty?

Wypełnienie zmarszczekWypełnianie zmarszczek - szansa na młodą skórę

Wypełnianie zmarszczek za pomocą kwasu hialuronowego, który znajduje się również w ciele człowieka, jest bezpiecznym zabiegiem. Kiedy jego ilość w tkankach spada, pojawiają się zmarszczki. Za pomocą metod medycyny estetycznej można je jednak skutecznie wygładzić. Stosowany w trakcie zabiegu kwas może mieć różną gęstość.

Sprawdź krem pod oczy – czy wystarczy?

Lekarz dobiera odpowiednią do potrzeb konkretnej osoby i pożądanego efektu. Preparat o małej i średniej gęstości stosowany jest do usuwania kurzych łapek, bruzd nosowo-wargowych oraz wargowo-podbródkowych, jak i lwiej zmarszczki.

Richevon Eye

RICHEVON EYE
ZLIKWIDUJ OBRZĘKI POD OCZAMI SKŁADNIKAMI AKTYWNYMI KUP TERAZ

Wypełnianie zmarszczek - wskazania

Jeśli chodzi o wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym to przed rozpoczęciem iniekcji konieczna jest konsultacja z pacjentem. Dzięki temu można wykluczyć ewentualne przeciwwskazania i ocenić metodę zabiegową.

Partie twarzy, w których najczęściej stosowany jest wypełniacz zmarszczek to:

  • broda,
  • policzki,
  • dolina łez,
  • okolice ust,
  • linia brwi,
  • policzki,
  • nos, a także konkretne zmarszczki, w tym takie jak: gładzizny, okołooczodołowe, fałdy wargowo-nosowe oraz śmiechowe. Wypełniacze zmarszczek stosowane są najczęściej w przypadku zmarszczek głębokich, które są utrwalone.

Przeczytaj również na temat zmarszczek pod oczami

Wypełnianie zmarszczek - efekty

Wypełnianie zmarszczek polega na wstrzykiwaniu preparatu do tkanek skóry, która podawana jest w obszarze tkanki podskórnej lub skóry, aby uzupełnić niedobory kolagenu i substancji podporowych. Wstrzyknięcie implantu zawierające kwas hialuronowy powoduje wygładzenie zmarszczek, przywraca skórze młody i zdrowy wygląd. Efekty zauważalne są w krótkim czasie, nawet po upływie 40 minut od iniekcji. Pacjenci sami zauważają widoczna zmianę. Zmarszczki stają się spłycone, skóra błyszczy i jest wyraźnie wygładzona. Warto zdawać sobie sprawę, że kwas hialuronowy jest przez tkanki absorbowany, a nie magazynowany. To jeden z zabiegów, którego efekty są bardzo szybko zauważalne. Poprawę skóry widać niemal od razu.

Kwas hialuronowy usuwa zmarszczki na minimum 6-8 miesięcy. Po tym czasie należy zabieg powtórzyć, ponieważ wstrzyknięty pod skórę kwas już się wchłonął. Należy jego ilość uzupełnić. Trwałość i skuteczność zabiegu zależy przede wszystkim od gęstości preparatu, jak i stopnia oczyszczenia kwasu.

Zasada działania jest bardzo prosta. Im gęstszy i dokładniej oczyszczony kwas, tym dłużej utrzymuje się  w skórze i daje większe efekty. Aby wypełnianie zmarszczek było jeszcze bardziej efektywne, należy zadbać o prawidłową pielęgnację skóry. Przed samym zabiegiem, jak i po jego zakończeniu, należy codziennie aplikować na skórę specjalne kremy przeciwzmarszczkowe, których skład dostosowany jest do specyficznych potrzeb skóry.

Podsumowując, wypełnianie zmarszczek to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który dedykowany jest przede wszystkim osobom, które mają już głębokie, utrwalone zmarszczki. Pozwala skutecznie je wygładzić, a nawet całkowicie zlikwidować, przywracając skórze piękny wygląd.


Bibliografia:

1. D. Wojnowska, Kosmeceutyki w pielęgnacji skóry kobiet w okresie menopauzalnym, „Przegląd menopauzalny”, 4, 2011, 339-342.

1 głosów

Komentarze

Opinie o Richevon Eye - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊