Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Wiotka skóra pod oczami – jak ją ujędrnić?

Strona główna » Blog » Wiotka skóra pod oczami – jak ją ujędrnić?

Wiotka skóra pod oczami to powszechny problem wśród dojrzałych kobiet i mężczyzn. Główną jego przyczyną jest zmniejszona ilość kolagenu i elastyny w skórze oraz zaburzona ich stabilizacja i synteza. Wszystkie te elementy wpływają na opadanie skóry. Wiotka skóra pod oczami to zatem efekt starzenia. Czy można ten proces opóźnić? A jeśli tak, to w jaki sposób?

Wiotka skóra pod oczami i odwodniona – przyczyny

Wiotka skóra pod oczamiWiotka skóra pod oczami to efekt naturalnych procesów starzenia. Przybierają one na silne pod wpływem czynników zewnętrznych, jak i wieku. Wiotka skóra pod oczami powstaje z powodu odwodnienia i utraty elastyczności. Sucha skóra szybciej ulega uszkodzeniom. Problemy nasila też promieniowanie UV i brak odpowiedniej ochrony. Skóra traci elastyczność, przez co opada owal twarzy. Rozluźnienie konturów twarzy jest spowodowane przez utratę napięcia mięśni mimicznych. Procesy te są bardziej widoczne u osób, które mają cienką skórę. Kolejną przyczyną jest zmniejszona ilość kwasu hialuronowego, a także: osłabienie włókien kolagenowych, powolne zmniejszanie się objętości tkanek skórnych oraz tkanki tłuszczowej.

Richevon Eye

RICHEVON EYE
KOMPLEKSOWY SPOSÓB NA POZBYCIE SIĘ ZMARSZCZEK POD OCZAMIKUP TERAZ

Wiotka skóra pod oczami – jak ją chronić?

Wiotka skóra pod oczami to problem, który można skutecznie minimalizować. Najważniejsze jest używanie odpowiednio dobranego kremu pod oczy, który wnika w głębokie warstwy skóry i dokładnie odpowiada na jej potrzeby. Kluczem do sukcesu są właściwie skomponowane składniki aktywne naturalnego pochodzenia. Oprócz swojego konkretnego działania, minimalizują także ryzyko podrażnień i reakcji alergicznych. Warto także korzystać z innych naturalnych metod, np. ćwiczeń stymulujących mięśnie twarzy.

Równie ważna jest ochrona przeciwsłoneczna. Negatywny wpływ promieni UV można zmniejszyć, stosując przez cały rok kremy z wysokim filtrem, najlepiej 50SPF

Wiotka skóra pod oczami – zabiegi specjalistyczne

Zabiegi na wiotką skóra pod oczami stanowią obecnie najskuteczniejszą metodę zniwelowania problemu. W tym celu należy udać się do kosmetologa, który określi potrzeby skóry i dopasuje stosowny zabieg. Zabiegi dedykowane są przede wszystkim zaawansowanym zmianom, zawsze indywidualnie do potrzeb pacjenta.

Zobacz jakie zabiegi na zmarszczki pod oczami wybrać!

W gabinecie kosmetologicznym lub medycyny estetycznej można między innymi wykonać:

  • mezoterapię. To zabieg, podczas którego kosmetolog wykonuje precyzyjne mikonakłucia. Wyróżniamy mezoterapię mikrokigłową lub mezoterapię igłową. Oprócz stymulacji skóry poprzez kontrolowane uszkodzenia, wprowadzane są również składniki odżywcze,
  • wolumetrię twarzy,
  • wstrzykiwanie kwasu hialuronowego, który poprawia owal twarzy i uelastycznia skórę,
  • karboksyterapię, która polega na aplikowaniu pod skórę dwutlenku węgla, który stymuluje mikrokrążenie.

Podsumowując, wiotka skóra pod oczami jest jednym z symptomów starzenia. W związku z tym stanowi problem estetyczny. Może pojawić się już po 35. roku życia, kiedy spada ilość kolagenu i elastyny w skórze. Aby zniwelować widoczne zmiany, można stosować naturalne, domowe metody. Przynoszą one jednak lepsze działanie profilaktyczne niż doraźne. W przypadku trwałych zmian lepiej sprawdzą się zabiegi kosmetologiczne.


Bibliografia

1. Glaser D.A., Anti-aging products and cosmeceuticals, 2004
2. Rona C., Vailati F., Berardesca E., The cosmetic treatment of wrinkles, 2004

1 głosów

Komentarze

Opinie o Richevon Eye - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊