Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Topola czarna (Populus Nigra)

Strona główna » Blog » Topola czarna (Populus Nigra)

Topola czarna to popularny składnik wielu kosmetyków. Dzieje się tak, ponieważ wykazuje szerokie działanie na skórę. Pozyskiwany z jej ekstrakt poprawia kondycję skóry, przyczyniając się przede wszystkim do wzmocnienia delikatnej skóry pod oczami. Jakie jeszcze właściwości posiada topola czarna? Jak jest pozyskiwana? Dowiesz się z tego artykułu.

Topola czarnaTopola czarna – związki organiczne

Topola czarna zawiera szereg cennych związków, do których zaliczamy: arbutynę, flawonoidy, populinę, salicynę oraz salicylopopulinę metyloarbutyną. Wszystkie te składniki decydują o kompleksowym działaniu topoli, a także kremów pod oczy i na twarz raz innych preparatów kosmetycznych, których jest składnikiem.

Topola czarna na zmarszczki pod oczami i inne właściwości

Działanie topoli czarnej na zmarszczki pod oczami jest powszechnie znane. Ponadto wykazuje również szereg innych właściwości:

  • przeciwzmarszczkowe,
  • rozgrzewające,
  • przeciwzapalne,
  • wzmacniające organizm.

Zawartość cennych związków organicznych powoduje, że zwiększa przepuszczalność naczyń krwionośnych oraz wzmacnia i uelastycznia ich ściany, zapobiegając ich nadmiernej kruchości.

Dzięki temu kruche naczynka są mniej widoczne na cienkiej skórze pod oczami. Ponadto poprawa krążenia wpływa na lepsze dotlenienie i odżywienie komórek, przez co skóra pod oczami jest napięta i elastyczna

Topola czarna sprawia również, że zwiększa się wchłanialność pozostałych składników aktywnych. Efektem tego jest widoczne uodpornienie skóry oraz zmniejszenie widoczności naczynek.

Richevon Eye

RICHEVON EYE
KREM NA ZMARSZCZKI POD OCZAMI Z EKSTRAKTEM Z TOPOLI CZARNEJ KUP TERAZ

Topola czarna – zastosowanie

Topola czarna ze względu na swoje właściwości znajduje szerokie zastosowanie w przemyśle kosmetycznym. Dodawana jest przede wszystkim jako składnik kremów przeciwzmarszczkowych oraz balsamów ujędrniających, ponieważ stymulacja krążenia przekłada się na efekty przeciwzmarszczkowe oraz ujędrniające. Topola czarna wykorzystywana jest również w produkcji preparatów farmaceutycznych, przede wszystkim w leczeniu chorób dróg oddechowych czy dróg moczowych.

Zobacz też: Domowe sposoby na zmarszczki pod oczami

Topola czarna – pochodzenie i sposób pozyskiwania

Choć wiadomo, że topola czarna to roślina, jej pochodzenie jest bardzo zastanawiające. Warto wiedzieć, że topola naturalnie występuje na terenie naszego kraju, dlatego mamy do niej ułatwiony dostęp. Ponadto jej pozyskiwanie jest bardzo ekologiczne, ponieważ ogranicza wysoko emisyjny transport międzykontynentalny. Ekstrakty z topoli czarnej pozyskiwane są głównie w pączków, które zawierają największą ilość cennych składników. Równie często wykorzystywane są liście.

Pędy rośliny można zbierać w okresie od maja do lipca. Po zbiorze należy części rośliny osuszyć oraz pozostawić w miejscu ciemnym, ale przewiewnym. Do sporządzenia naparów leczniczych może posłużyć również kora drzewa, która wykazuje wiele prozdrowotnych właściwości. Cenne działanie topoli znane jest już od dawna.

Topola czarna to wyjątkowa roślina, która dostępna jest w Polsce. Zawartość cennych składników powoduje, że chętnie wykorzystywana jest w kosmetyce, ale nie tylko. Proces jej przetwarzania jest nieskomplikowany, dzięki czemu ekstrakty nie tracą swych prozdrowotnych właściwości.


Bibliografia

1. Jakimowicz-Klein B., Jak wyprasować zmarszczki, 2017
2. Miczka A., Roślinne komórki macierzyste w kosmetykach, 2016

3 głosów

Komentarze

eliza - 2020-12-02 00:10:59

nie za bardzo sie znam na takich rzeczy co i jak działa, ale mam krem z nią i działa więc nie narzekam hahah

fenneco - 2020-11-21 11:54:20

ojjjjj są :D są i to bardzo dobrze działają i powiem ci, ze niekiedy niektóre te takie dawne i naturalne składniki są o wiele lepsze niż nowinki składnikowe :D zresztą sprawdź sobie topolę czarną jako przedmiot badań kosmetycznych. to to jest szał.

Daga - 2020-11-14 19:27:44

Na prawde takie roslinki czy drzewa moge pomoc na zmarszczki pod oczami?

Opinie o Richevon Eye - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊