Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Świetlik pod oczy – jak działa?

Strona główna » Blog » Świetlik pod oczy – jak działa?

Świetlik pod oczy stosowany jest już od dawna. Czym jednak jest? To półpasożytnicza roślina jednoroczna, która kwitnie od czerwca do końca września. Ze względu na charakterystyczną żółtą plamkę na dolnym płatku, określany jest także ptasim oczkiem. Wykazuje szereg korzystnych właściwości, które są szczególnie korzystne dla lepszej kondycji oka. W związku z tym świetlik na powieki nakładamy najczęściej. Jak dokładnie działa?

Świetlik pod oczy – jak działa?

Świetlik pod oczyŚwietlik pod oczy wykazuje tak korzystne działanie, ponieważ zawiera szereg cennych związków chemicznych, w tym:

  • flawonoidy,
  • sole mineralne,
  • garbniki,
  • glikozydy irydoidowe,
  • kwasy fenolowe,
  • substancje żywicowe i woskowe.

Przeczytaj więcej o zmarszczkach pod oczami

Richevon Eye

RICHEVON EYE
SKŁADNIKI AKTYWNE ZAMKNIĘTE W ODŻYWCZYM KREMIEKUP TERAZ

Wymienione składniki przyczyniają się do specyficznych właściwości tej rośliny. Przede wszystkim łagodzących i przeciwzapalnych. Wyciąg wykazuje szczególne właściwości w niwelowaniu stanów zapalnych spojówek oraz brzegów powiek

Pobudza kurację ropnych stanów zapalnych, jęczmienia w okolicy oka, a także niweluje objawy chorób alergicznych oczu. Zmniejsza również przykre dolegliwości ze strony narządu wzroku w przypadku osób, które przebywają długo w pomieszczeniach klimatyzowanych lub zanieczyszczonych i zapylonych. Łagodzi również przykre objawy u osób, które spędzają wiele godzin przed ekranem komputera. Dzieje się tak, ponieważ świetlik, dzięki zawartości garbników i kwasów fenolowych, zwiększa szczelność naczyń krwionośnych. Co więcej, w połączeniu z innymi składnikami aktywnymi wykorzystywany jest do pielęgnacji cienkiej skóry pod oczami. Redukuje stany zapalne, zmniejsza obrzęki, a także przynosi ukojenie zmęczonym oczom. Ponadto świetlik po oczy dedykowany jest osobom, które cierpią z powodu rozszerzonych naczyń krwionośnych (objawy cery naczynkowej), a także poszukują optymalnego nawilżenia przesuszonej skóry.

Świetlik pod oczy – jak często stosować? jak długo, kiedy zobaczymy efekty,

Świetlik pod oczy dostępny jest pod postacią kilku preparatów. Przede wszystkim w formie wygodnych kropli do oczu, które można wkraplać bezpośrednio do oka. Ponadto naparów, w których można namoczyć płatki kosmetyczne i wykonać z nich łagodzące okłady pod oczy lub na powieki. Świetlik pod oczy może także stanowić dodatek do kosmetyków do pielęgnacji wrażliwej skóry wokół oczu. Najczęściej dodawany jest do kremów i żeli pod oczy. Niezależnie od formy preparatu, w której znajduje się świetlik pod oczy, należy pamiętać o jego odpowiednim stosowaniu. Kosmetyk stosujemy, aż do momentu zauważenia widocznej poprawy. Zwykle potrzeba na to około kilku tygodni.

Świetlik można nakładać codziennie lub zgodnie z zaleceniami producenta. Kluczowa jest tutaj regularność, podobnie jak w przypadku wszystkich naturalnych metod

Świetlik pod oczy a stosowanie kremu

Świetlik pod oczy wykazuje korzystne działanie na skórę, ale nie należy ograniczać się tylko do tej metody. O skórę należy dbać kompleksowo, a podstawowym elementem takiej pielęgnacji jest codzienna aplikacja dopasowanego do potrzeb skóry kremu, który zawiera składniki aktywne pochodzenia naturalnego. Podsumowując, świetlik pod oczy to popularny preparat poprawiający kondycję oczu, jak i skóry wokół nich. Regularne jego stosowanie zmniejsza stany zapalne, jak i łagodzi podrażnienia. Świetlik można aplikować na kilka sposobów, w zależności od stosowanego preparatu.


Bibliografia

1. Jakimowicz-Klein B., Jak wyprasować zmarszczki, 2017
2. Wasiluk M., Medycyna estetyczna bez tajemnic, 2016

7 głosów

Komentarze

sonia - 2021-11-30 16:41:15

na cienie pod oczami na pewno dobra jest kofeina, niacynamid, arnika, witamina c itp..

pantinka - 2021-10-19 10:03:59

orientujecie się może gdzie można znaleźć świetlik w kremie pod oczami? ewentualnie czy są jakieś inne składniki, które jeszcze lepiej się sprawują w tych okolicach?

zośnicka - 2021-08-02 12:26:50

na jedno i na drugie działa o.O jedno nie zaprzecza drugiemu..

Olifka - 2021-07-27 20:45:08

On bardziej dziala wlasnie na jeczmien czy naczynka krwionoscne i ogolnie na obrzeki?

Beciula - 2021-07-19 10:03:07

Już kiedyś słyszałam, że to jest dobry składnik, ale bardziej kojarzył mi się świetlik pod oczy z jęczmieniem.

Opinie o Richevon Eye - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊