Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Obrzęki pod oczami- jak je zwalczyć?

Strona główna » Blog » Obrzęki pod oczami- jak je zwalczyć?

Obrzęki pod oczami najczęściej są uwarunkowane genetycznie. Objawem poważnej choroby stają się najczęściej, gdy występują nagle i w dodatku z innymi objawami. Opuchnięcia pod oczami występują również z powodu: niewyspania, nadmiernego przemęczenia czy stresu. Mogą być również wynikiem diety bogatej w sól. Jakie są jeszcze inne przyczyny? Jak usunąć obrzęki pod oczami? Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu.

Obrzęki pod oczami – przyczyny

Obrzęki pod oczami spowodowane są przez magazynowanie płynów w tkankach. Najczęstszą ich przyczyną są geny. W związku z tym jeśli Twój ojciec lub matka obserwują u siebie obrzęki pod oczami, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że pojawią się również u Ciebie, mimo podejmowanych działań profilaktycznych. Kolejną przyczyną może być nieprawidłowo funkcjonujący układ limfatyczny, co polega na niewłaściwym odprowadzaniu wody i metabolitów. Obrzęk pod oczami występuje najczęściej rano, gdyż sprzyja mu leżąca pozycja.

Pozostałe czynniki, które wzmagają występowanie obrzęków to:
Obrzęki pod oczami zwalcz

  • mała ilość snu,
  • nadmierny wysiłek fizyczny lub umysłowy,
  • długotrwałe zmęczenie,
  • nadużywanie papierosów i alkoholu,
  • przewlekły stres,
  • niezdrowa dieta, zwłaszcza obfita w sól,
  • nadmierna ekspozycja na promienie słoneczne.

Przeczytaj również na temat zmarszczek pod oczami

Niezdrowy tryb życia sprawia, że w organizmie odkładają się toksyny i woda. W związku z tym wrażliwa skóra pod oczami staje się coraz cieńsza, czego efektem jest uwidocznienie sieci naczyń krwionośnych i obrzęki pod oczami.

Obrzęki pod oczami a zimne kompresy

Obrzęki pod oczami można niwelować za pomocą zimnych kompresów. W tym celu warto przygotować schłodzone plasterki ogórka pod oczy, a następnie owinąć je w bawełniany ręcznik. Pakunek należy przyłożyć pod oczy i zostawić na około 10 minut. Takie działanie ma na celu zwęzić naczynia limfatyczne i zmniejszyć objętość zmagazynowanych w nich płynów. Alternatywą dla ogórka są kostki lody.

Richevon Eye

RICHEVON EYE
ZLIKWIDUJ OBRZĘKI POD OCZAMI SKŁADNIKAMI AKTYWNYMI KUP TERAZ

Obrzęki pod oczami a schłodzona łyżeczka

Innym sposobem na obrzęki pod oczami jest przykładanie schłodzonej łyżeczki metalowej. Należy ją umieścić w zamrażarce, a następnie przykładać pod dolną powiekę stroną wypukłą. Aby usprawnić krążenie limfy, można masować skórę dookoła oka.

Obrzęki pod oczami a woreczki z herbatą

Za popularny sposób na obrzęki pod oczami uznaje się przykładanie torebek z herbatą. Znaczenie ma tutaj esencja i właściwości herbaty, szczególnie kofeina. Herbatę należy wcześniej zaparzyć i pozostawić do ostygnięcia. Następnie przyłożyć do skóry, pozostawiając na kilka minut albo nawet pół godziny, łącząc zabieg z przyjemnym relaksem. Kofeina wykazuje działanie redukujące obrzęki i obkurczające naczynia krwionośne.

Obrzęki pod oczami a plastry ziemniaka

Kolejnym sposobem na niwelowanie obrzęków pod oczami jest przykładanie plastrów ziemniaka. Sok z ziemniaka jest bardzo cenny z powodu zawartości potasu, który powoduje zmniejszanie opuchnięć. Kolejną jego zaletą jest zawartość skrobi, która odpowiada za łagodzenie stanów zapalnych.

Aby nałożyć ziemniaka na skórę, należy go wcześniej obrać i pokroić w plastry.

Następnie przyłożyć do skóry i pozostawić na około 5-10 minut. Po tym czasie można wykonać delikatny masaż skóry, pobudzając mikrokrążenie.

Obrzęki pod oczami a dieta, sport

Domowe sposoby na obrzęki pod oczami mogą okazać się czasami mniej skuteczne, wtedy warto wprowadzić działania dodatkowe takie jak: aktywny tryb życia, dieta, a także naturalna pielęgnacja kosmetykami, które mają dużą zawartość naturalnych składników aktywnych pobudzających delikatną i cienką skórę pod oczami.


Bibliografia

1. Górska A., Graboś A., Prejsnar-Wiśniewska R., Sadlik E., Profesjonalna pielęgnacja twarzy, 2018
2. Rona C., Vailati F., Berardesca E., The cosmetic treatment of wrinkles, 2004

8 głosów

Komentarze

K. - 2021-02-10 20:56:56

Nawet zwykły wałek jadeitowy może być do masażu i nim sobie jeżdzisz po okolicach oczu. Poza tym na pewno jest dużo filmów na youtubie z masażami na obrzęki pod oczami. Ktoś już zresztą o tym pisał. Jest tego sporo. Nawet uciskanie odpowiednik miejsc wiele dobrego robi.

sky - 2021-02-04 23:46:45

jako podklad do masazu richevon eye moglby byc dobry?

Marlenaaa - 2021-01-21 14:20:35

są filmiki na yt. poza tym jeszcze na pewno będzie opcja na to by robić sobie podkład z kremu pod oczy i później jeździć sobie schłodzonym wałkiem jadeitowym.. cuuuudeńko 💓

Ryota - 2021-01-05 21:32:26

Jak mozna zrobic taki masaz na obrzeki pod oczami? Mozesz zdradzic cos wiece?

Mine - 2020-12-31 12:59:45

Polecam jeszcze robić sobie masaże to też pozwala "odprowadzić" wodę z organizmu ;)

Opinie o Richevon Eye - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊