Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Domowe sposoby na cienie pod oczami – jak działają?

Strona główna » Blog » Domowe sposoby na cienie pod oczami – jak działają?

Domowe sposoby na cienie pod oczami to najczęściej proste techniki i metody, które bez większej trudności każdy może wykonać samodzielnie. Ich dodatkową zaletą są nieskomplikowane składniki, które większość z nas posiada w swojej kuchni. Aby przyniosły jednak zadowalające rezultaty, należy wykonywać je regularnie. Domowe sposoby wymagają systematyczności i cierpliwości. Jeśli szukasz pomysłu na to, jak usunąć cienie pod oczami, domowe sposoby znajdziesz w tym artykule.

Domowe sposoby na cienie pod oczamiDomowe sposoby na cienie pod oczami – schłodzona łyżeczka

Innym domowym sposobem na cienie pod oczami jest masaż skóry za pomocą schłodzonej łyżeczki. Aby ją odpowiednio schłodzić, należy ją wcześniej umieścić w lodówce. Schłodzoną łyżeczkę przykładamy do skóry wypukłą stroną. Aby przyspieszyć krążenie limfy i zminimalizować ryzyko obrzęków, warto wykonać nią delikatny masaż.

Zobacz jak postępować ze zmarszczkami pod oczami

Domowe sposoby na cienie pod oczami – zimne kompresy

Domowe sposoby na cienie pod oczami to np. chłodne kompresy. Do ich przygotowania można wykorzystać między innymi plasterki ogórka, które wraz ze skórką należy umieścić na kilka minut do zamrażarki. Alternatywą dla nich może być kruszony lód. Zarówno plasterki ogórka, jak i lód należy włożyć do bawełnianej szmatki, a następnie przyłożyć tak pod oczy. Kompres utrzymujemy na skórze około 10 minut.

Zadaniem kompresu jest skurczenie naczyń limfatycznych i zmniejszanie objętości znajdujących się w nich płynów. Kostkami, jak plastrami można dodatkowo wykonać pobudzający masaż, który przyspieszy krążenie limfy

Richevon Eye

RICHEVON EYE
DOMOWY SPOSÓB POD OCZY W POSTACI KREMUKUP TERAZ

Sprawdź jak zlikwidować cienie pod oczami

Domowe sposoby na cienie pod oczami – saszetki z herbatą

Za domowe sposoby na cienie pod oczami uznaje się także torebki z herbatą. Można wykorzystać torebkę z zaparzonej herbaty, jak i użyć nowej saszetki.

Metoda wykazuje skuteczność z powodu zawartości kofeiny o działaniu:

  • przeciwobrzękowym,
  • obkurczającym naczynia krwionośne.

Kompres można utrzymać na skórze nawet do pół godziny.

Domowe sposoby na cienie pod oczami – plastry ziemniaka

Kolejnym domowym sposobem na cienie pod oczami są plastry ziemniaka. Ziemniaki są w tym celu bardzo skuteczne, ponieważ są cennym źródłem potasu o działaniu przeciwobrzękowym. Zawarta w nim skrobia łagodzi natomiast stany zapalne. Jak aplikować ziemniaka na skórę? Po pierwsze należy go obrać ze skóry, a następnie przygotować plastry o kilkucentymetrowej grubości. Ziemniaka przykładamy na dolną powiekę i pozostawiamy na około 5-10 minut.

Domowy sposób na cienie pod oczami – krem

Wymieniając domowe sposoby na cienie pod oczami, warto zwrócić uwagę na rolę pielęgnacji. Specjaliści zalecają stosowanie kremów, które zawierają starannie wyselekcjonowane składniki aktywne, które są całkowicie naturalne. Dzięki temu nie tylko niwelują problemy skórne, ale nie powodują także podrażnień. Podsumowując, domowe sposoby na cienie pod oczami są łatwo dostępne i proste w wykonaniu, a dzięki temu też powszechne i chętnie stosowane przez różne osoby. Aby przyniosły naprawdę pozytywne efekty, najlepiej połączyć kilka metod i wprowadzić je do codziennej pielęgnacji. Nie wolno zapominać, że podstawą pielęgnacji jest natomiast dobry krem pod oczy.


Bibliografia

1. Martini M., Kosmetologia i farmakologia skóry, 2007
2. Osminina N., Odmładzanie twarzy, 2014
3. Liang M.D., Narayanan K., Method for removing skin wrinkles, 1990
4. Martini M., Kosmetologia i farmakologia skóry, 2007

1 głosów

Komentarze

Opinie o Richevon Eye - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊