Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Botoks pod oczy – kiedy warto go zastosować?

Strona główna » Blog » Botoks pod oczy – kiedy warto go zastosować?

Botoks pod oczy jest jedną z metod usuwania zmarszczek w tych okolicach. Wiele kobiet decyduje się na taki inwazyjny zabieg z użyciem igły, ponieważ zmarszczki wokół oczu należą do jednych z najszybciej powstających. Kiedy warto skorzystać z tej metody i jak działa w praktyce?

Botoks pod oczy - kiedy warto go zastosować?Botoks pod oczy – czym właściwie jest?

Botoks pod oczy, podobnie jak w innych partach twarzy jest stosowany w celu odmłodzenia. W medycynie estetycznej jest uważany przez kobiety za eliksir młodości, który przynosi szybki efekt, utrzymujący się od kilku do kilkunastu miesięcy – w zależności od indywidualnych predyspozycji organizmu. To preparat, który uzyskuje się na bazie toksyny botulinowej, nazywany też jadem kiełbasianym. Produkowany jest przez bakterie beztlenowe i należy do silnych trucizn, ale w medycynie estetycznej jest substancją stosowaną w celach odmładzających. Preparat na bazie toksyny botulinowej podawany w odpowiednich dawkach jest nie tylko bezpieczny dla zdrowia, lecz także przynosi dobry efekt w postaci gładszej skóry. Jest składnikiem kremów pod oczy, jednak jego działanie jest wtedy tylko powierzchowne.

Podczas zabiegu specjalista wprowadza botox pod oczy za pomocą cienkiej igły pod skórę oraz mięśnie. Dzięki temu dochodzi do:

  • zmniejszenia pracy mięśni odpowiadających za marszczenie skóry – zwłaszcza podczas przeżywania emocji,
  • zwiększenia napięcia tkanki skórnej, dzięki czemu zmarszczki stają się płytsze, znikają worki pod oczami, a cera wygląda młodziej.

Botoks pod oczy z czasem zmniejsza reakcje mięśni oraz rozluźnia je. Dzięki temu zmniejsza się napięcie tkanki skórnej.

Sprawdź także: Zmarszczki mimiczne pod oczami, jak powstają?

Richevon Eye

RICHEVON EYE
SKUTECZNY SPOSÓB NA ZLIKWIDOWANIE ZMARSZCZEK POD OCZAMI KUP TERAZ

Botoks pod oczy – kiedy warto skorzystać z takiego zabiegu?

Botoks pod oczy to dobry sposób na wygładzenie zmarszczek i likwidację worków, w zaawansowanym stadium. Skóra wokół oczu jest cienka i często ulega marszczeniu – wskutek przeżywania emocji. Ponadto z wiekiem dochodzi do osłabienia włókien kolagenowych i elastyczny, przez co cera traci jędrność i powstają bruzdy. Dlatego kobiety, które mają skłonność do silnego przeżywania emocji na twarzy, prędzej się starzeją. Dzieje się tak, w związku ze wzmożoną pracę mięśni twarzy, które powodują marszczenie skóry. Natomiast wstrzyknięta toksyna botulionowa, zmniejsza przewodność nerwów, dzięki czemu w pewnym stopniu ,,wyłącza” pracę mięśni, a skóra przestaje się marszczyć.

Dla wielu kobiet dobrym rozwiązaniem jest botoks, zmarszczki pod oczami stają się płytsze, dzięki takiemu rozwiązaniu. Efekt średnio utrzymuje się ok. 6 miesięcy, jednak każdy organizm reaguje inaczej.

Dlatego co pewien czas, należy dokonywać ponownego ostrzykiwania skóry pod oczami. Warto korzystać z tej metody, gdy zmarszczki są utrwalone i nie ma innych bezinwazyjnych możliwości ich likwidacji. Natomiast bruzdy w początkowej fazie, warto próbować usunąć innymi sposobami. Jedną z nich jest naturalny krem pod oczy. Taki kosmetyk zawiera naturalne składniki aktywne, które doskonale wchłaniają się w skórę oraz nie powodują podrażnienia oczu. Należy go stosować jak najwcześniej, aby skóra otrzymywała naturalne substancje odżywcze i utrzymywała jędrność.

Wiele kobiet ze zmarszczkami w zaawansowanym stadium decyduje się na botoks, oczy stają się bardziej wyraziste, ponieważ zmarszczki zostają spłycone lub całkowicie wygładzone.

Jednak kluczową rolę pełni codzienna pielęgnacja cery, za pomocą odpowiedniego kremu z naturalnymi składnikami. Dzięki temu można zachować młody wygląd twarzy i opóźnić proces starzenia. Botoks pod oczy może być stosowany w połączeniu z naturalnym kosmetykiem.


Bibliografia

1. Allemann B., Baumann L., Antioxidants used in skincare formulations, 2008
2. Dover J.S., Metody wypełniania tkanek miękkich stosowane w kosmetologii, 2005

11 głosów

Komentarze

lenka - 2021-04-04 13:10:47

miałam botoks pod oczy robiony i efekt super, ale to trzeba powtarzać...

Hanuszka - 2021-02-05 00:00:46

Dlatego wolę kosmetyki na takie problemy a nie się kłóć. Dajmy na to taki richevon eye jest dość żelowy, więc szybko wsiąka w skórę i dobrze też się nosi pod makijażem. Ani razu nie zauważyłam by się ważył pod podkładem czy korektorem. Normalnie po korektorze jeszcze utrwalam wszystko pudrem transparentnym i trzyma się wszystko na swoim miejscu cały dzień (pod oczami tylko przyprószam zawsze żeby nie wysuszać dodatkowo skóry).

ulcix - 2021-01-21 00:12:51

mnie bardziej by przerazala igla kolo galki ocznej 😅😂

rokitnik - 2020-12-01 21:36:31

nie ciebie jedynej brakuje gotówki xD no ale jednak sa tez inne opcje niż botoks pod oczy.. nie wiem co mogę ci poradzić ale dobrze też działa masaż, ćwiczenia, okłady, maseczki nawilżające, dobre oczyszczanie.. krem pod oczy tez wychodzi taniej niż botoks który w tym momencie jest dla mnie baaaaardzo odległy finansowo.

Papaya - 2020-11-21 09:02:05

Powiem szczerze, że bardzo bym chciała coś takiego sobie zrobić, ale jednak to są astronomiczne pieniądze jak dla mnie, więc niestety ale muszę obejść się smakiem.

Opinie o Richevon Eye - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊