Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Zmarszczki senne – jak wyglądają?

Strona główna » Blog » Zmarszczki senne – jak wyglądają?

Zmarszczki senne (ang. pillow face) to problem, który dotyczy wielu osób, choć wciąż jest słabo rozpoznany i opisany. Można je z łatwością zauważyć, patrząc w lustro bezpośrednio po przebudzeniu. Zwiększone ryzyko ich powstawania istnieje, gdy nie dbamy odpowiednio o wieczorną pielęgnację oraz wtedy, gdy przyjmujemy nieprawidłową pozycję podczas snu. Ta może mieć poważne skutki, ponieważ działa jak żelazko, utrwalając w trakcie snu bruzdy. 

Zmarszczki senneZmarszczki senne – charakterystyka

Zmarszczki senne to rodzaj zmarszczek, z których istnienie zdaje sobie sprawę niewiele osób. Można je z łatwością rozpoznać po tym, że są bardzo wyraźne zaraz po przebudzeniu. Na skórze zauważalne są pionowe linie, asymetria twarzy czy bruzdy nosowo-wargowe. Ucisk, który powstaje w trakcie snu ma wpływ nie tylko na ugniatanie skóry, ale również ogranicza przepływ krwi i limfy. Zmarszczki senne to problem który pojawia się nie tylko na twarzy, ale również dekolcie i szyi. U młodszych osób znikają samoistnie w ciągu dnia, natomiast u starszych mogą się utrwalać i pogłębiać. Na zmarszczki senne najbardziej narażone są osoby, które śpią na boku lub na brzuchu. W takiej pozycji głowa mocno wciska się w poduszkę, w wyniku czego skóra twarzy nienaturalnie się układa, marszcząc się i rozciągając.

Sprawdź jak powstają zmarszczki pod oczami.

W jaki sposób odróżnić je od popularnych zmarszczek mimicznych?

Zmarszczki senne są niesymetryczne lub występują wyłącznie z jednej strony twarzy. Natomiast na dekolcie uwydatniają się mało estetyczne, pionowe zmarszczki.

Zwiększone ryzyko ich pojawienia się istnieje, gdy skóra jest odwodniona i mało elastyczna- szczególnie w wieku dojrzałym. W związku z tym wielu osobom wydaje się, że najlepszym sposobem profilaktycznym jest spanie na plecach. Z pewnością można w ten sposób zminimalizować ryzyko ich występowania, to również pozycja zdrowsza dla pleców. Warto jednak pamiętać, że w czasie snu nie pozostajemy nieruchomi.

Richevon Eye

RICHEVON EYE
ZWALCZ ZMARSZCZKI Z UŻYCIEM ODŻYWCZEGO KREMUKUP TERAZ

Zmarszczki senne – jak zapobiegać i niwelować?

Pojawienie się zmarszczek sennych to dla wielu osób poważny problem estetyczny. Wiemy już, w jaki sposób powstają zmarszczki senne, dlatego warto też zastanowić się, czy istnieją metody, które skutecznie przeciwdziałają ich powstawaniu.

Sprawdź jaki krem przeciwzmarszczkowy wybrać

Okazuje się, że tak. Oto najpopularniejsze:

  • zasypianie w pozycji na plecach,
  • pielęgnacja skóry. Ryzyko tworzenia się zmarszczek zwiększa się u osób, których skóra jest sucha i nieelastyczna. W związku z tym warto postawić na krem, który zawiera naturalne składniki aktywne wspomagające regenerację skóry, syntezę kolagenu czy nawilżenie. Krem należy nakładać na skórę regularnie, najlepiej rano i wieczorem, wcześniej dokładnie ją oczyszczając,
  • odpowiednia dieta, która jest prawidłowo zbilansowana, przez co dostarcza skórze wszystkich niezbędnych składników odżywczych i minerałów. Dla kondycji skóry największe znaczenie mają witaminy, białko (w tym głównie kolagen), cynk i kwasy omega-3,
  • wysiłek fizyczny. Poprawia krążenie i ogólną wydolność organizmu, ujędrnia skórę,
  • optymalna ilość wody w ciągu dnia, czyli około 1,5l wody.

Podsumowując, występowanie zmarszczek sennych może mieć różne podłoże. Aby ich uniknąć, warto jednak odpowiednio wcześnie wprowadzić w życie prawidłową pielęgnację skóry.


Bibliografia:

1. M. Bajcer, P. Cwil, B. Kania, i in., Wpływ witamin antyoksydacyjnych na skórę i ich znaczenie w kosmetologii, „Studenckie Zeszyty Naukowe Kosmetologia”, nr. 1 (1), 2016, s. 28-44.
2. K. Pasternak, Biochemia dla studentów medycznych studiów licencjackich, „Wydawnictwo Czelej”, Lublin 2005.

2 głosów

Komentarze

kwiatkowa - 2021-11-26 11:46:09

u siebie często widze zmarszczki senne po nocy i troche staram się sama w nocy korygowac ale to tak ciezko jak się spi

Aldona - 2021-11-21 13:29:49

Nawet spać nie można spokojnie. Właśnie ja śpię na boku zawsze i bym musiała wybierać pomiędzy zmarszczkami a chrapaniem haha.

magda29 - 2021-11-17 19:53:28

tego się nie spodziewałam, że jest jeszcze taka odmiana xD

Opinie o Richevon Eye - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊