Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Sińce pod oczami- przyczyny- poznaj je!

Strona główna » Blog » Sińce pod oczami- przyczyny- poznaj je!

Wiele osób zmaga się z problemem jakim są sińce pod oczami – przyczyny jednak mogą być różne. Najczęściej zupełnie niezależne od danej osoby, ponieważ występowanie charakterystycznych, ciemnych obwódek pod oczami może być uwarunkowane genetycznie, a jeszcze częściej pojawia się po prostu wraz z wiekiem. Bardzo łatwo je rozpoznać, można skutecznie leczyć, ale rozpoznanie konkretnej przyczyny, która jest pomocna w wybraniu odpowiednich środków zaradczych powoduje najwięcej problemów. W tym artykule znajdziesz kompendium wiedzy na temat sińców pod oczami. Dowiesz się, co odpowiada za ich pojawianie się oraz jak zmniejszyć ich widoczność.

Sińce pod oczami – przyczyny powstawaniaSińce pod oczami - przyczyny - poznaj je!

Jeśli chodzi o sińce pod oczami, przyczyny są bardzo różne. Zwykle powstają z powodu nieprzespanej nocy (na skutek zastoju limfy) lub zmęczenia. Pomaga wtedy zimny okład, który przyspiesza odpływ limfy. Sińce mogą być też uwarunkowane genetycznie, co oznacza, że dziedziczymy je po rodzicach lub dziadkach. Dzieje się tak, ponieważ w naszym DNA zapisane jest położenie podskórnej tkanki tłuszczowej oraz sieci naczyń krwionośnych. Charakterystyczne obwódki pod oczami mogą być również oznaką alergii (np. na składniki kosmetyków, kurz, jedzenie, sierść zwierzęcia czy roztocza). Czasami występuje na skutek palenia papierosów oraz innych używek (kawy, alkoholu). Wielokrotnie ich przyczyną jest stres, zwłaszcza chroniczny, który często prowadzi do niewyspania oraz przewlekłego zmęczenia.

Richevon Eye

RICHEVON EYE
POZBĄDŹ SIĘ SIŃCÓW POD OCZAMI NATURALNYMI SKŁADNIKAMI AKTYWNYMI KUP TERAZ

Sińce mogą także powstawać w wyniku niewłaściwej pielęgnacji albo nadmiernej ekspozycji słonecznej i braku ochrony przed promieniowaniem UV. Dlatego warto stosować krem na sińce pod oczami.

Główną przyczyną jest jednak wiek. Postępujące procesy starzenia się skóry powodują, że pod okiem staje się ona cienka i delikatna. W ten sposób naczynia krwionośne i włosowate stają się bardziej widoczne. Wiele osób zastanawia się zatem, co oznaczają sińce pod oczami. Niestety czasami są również oznaką choroby.

Sińce pod oczami – przyczyny i wygląd

Biorąc pod uwagę sińce pod oczami, przyczyny mają ogromne znaczenie, ponieważ wpływają na ich wygląd. Mogą występować w różnych obszarach. Czasami występują tylko w kącikach oka lub przy linii rzęs. Zwykle jednak zajmują cały obszar pod okiem. Najczęściej mają odcień od niebieskiego do ciemnofioletowego, w wyniku czego skóra pod okiem wydaje się sina. Przybierają również postać żółtych, brązowych lub szarych plam.

Ich kolor oraz wygląd uzależniony jest od

  • genów,
  • diety,
  • trybu życia,
  • aktywności.

Sińce pod oczami – przyczyny i metody niwelowania

Zaczynając walkę z problemem, jakim są sińce pod oczami, przyczyny pełnią najważniejszą rolę. Ich rozpoznanie pozwala podjąć skuteczne środki zaradcze. Czasami będzie to leczenie farmakologiczne. W przypadku, niegroźnych naturalnych przyczyn (zmęczenie, wiek) wystarczy stosowanie odpowiedniej pielęgnacji, uwzględniającej skuteczny krem pod oczy na sińce. Jaki produkt wybrać? Największą efektywność wykazują kosmetyki, które zwierają wysokie stężenie składników aktywnych pochodzenia naturalnego. Działają powoli, ale przynoszą widoczną poprawę kondycji delikatnej skóry pod oczami, a jednocześnie nie wywołują podrażnień ani reakcji alergicznych.

 


Bibliografia

1. Osminina N., Odmładzanie twarzy, 2014
2. Jurkowska S., Surowce kosmetyczne, 2005
3. Liang M.D., Narayanan K., Method for removing skin wrinkles, 1990

9 głosów

Komentarze

Haneczka - 2020-09-22 09:51:00

Oj anemia to jest tragedia ale jak je się odpowiednia diete + lykasz tabletki. Sama mialam i nie moglam oddawac przez dluzszy czas krwi. Teraz pandzie oczy tez już są mniejsze i widac roznice po odpowiedniej pielegnacji, jadlospisie i suplementacji.

Lubczyk19 - 2020-09-21 21:08:24

Weź ty się zbadaj :O Jak Nagle Ci się pojawiło to chyba znaczy, że organizm szwankuje albo czegoś potrzebuje. Kosmetyk na sińce pod oczami to jedno, ale ja np.. miałam problemy z żelazem. Nie masz żadnych zawrotów głowy, ani nie krwawisz z nosa?? Weź zbadaj się jeszcze.

kasik - 2020-09-19 15:30:08

Używam kremów pod oczy i faktycznie widzę znaczącą różnicę w spojrzeniu ;)

Klauds - 2020-09-18 17:28:26

W moim przypadku, sińce pod oczami wychodziły od zbyt małej ilości snu :( wysypiajcie się dziewczyny ;D

julla - 2020-09-17 11:37:54

wiecznie wygladam jakbym była jakas niewyspana.. pojawilo się kilka lat temu i tak caly czas jest.

Opinie o Richevon Eye - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊