Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Karboksyterapia pod oczy – czy działa?

Strona główna » Blog » Karboksyterapia pod oczy – czy działa?

Karboksyterapia pod oczy to profesjonalny zabieg, który wykonywany jest w celu usuwania cieni i worków pod oczami. Odbywa się to dzięki wstrzykiwaniu dwutlenku węgla. Właściwości gazu powodują, że tworzą się nowe naczynia krwionośne, a mikrokrążenie jest szybsze. Do komórek skóry dociera więcej tlenu i składników odżywczych, co znacząco poprawia kondycję skóry. Na czym dokładnie polega karboksyterapia oczu? Jakie pozwala uzyskać efekty?

Karboksyterapia pod oczyKarboksyterapia pod oczy – na czym polega zabieg?

Karboksyterapia pod oczy to zabieg kosmetologiczny, który odbywa się poprzez podskórne lub śródskórne wprowadzanie czystego dwutlenku węgla. Zabieg jest bezbolesny, dlatego nie stosuje się znieczulenia. Kontrolowane uszkodzenie skóry dodatkowo pobudza wytwarzanie kolagenu. Możliwe jest pojawienie się miejscowych zasinień, które samoistnie jednak ustępują.

Zobacz co zrobić aby zlikwidować zmarszczki pod oczami

Karboksyterapia – cienie pod oczami, zmarszczki i inne wskazania do zabiegu

Zabieg karboksyterapii na cienie pod oczami jest bardzo skuteczny, ponieważ stymuluje odnowę komórkową. Zwiększa także odżywienie i dotlenienie skóry, co skutkuje uelastycznieniem i nawilżeniem skóry. Specjaliści wskazują na kluczowe wskazania do zabiegu.

Należą do nich:

  • słaba elastyczność skóry (zwiotczenie skóry),
  • pojawianie się cieni i worków pod oczami,
  • obrzęki, zastoje limfatyczne, opuchnięcia skóry pod oczami,
  • opadająca powieka,
  • poszarza i przesuszona skóry w okolicach oczu,
  • zmarszczki mimiczne (tzw. kurze łapki).
Richevon Eye

RICHEVON EYE
SKUTECZNY SPOSÓB NA POZBYCIE SIĘ ZMARSZCZEK POD OCZAMIKUP TERAZ

Karboksyterapia pod oczy – jakie efekty zabiegu?

Karboksyterapia pod oczy przynosi naprawdę szybkie i zadowalające efekty. Wszystko za sprawą nowoczesnych narzędzi, które pozwalają dopasować ilość gazu, jak i głębokość iniekcji do indywidualnych potrzeb. Osoba wykonująca zabieg stosuje cienkie igły, które są niewyczuwalne. Zabieg wykonywany jest przede wszystkim, aby zniwelować cienie i worki pod oczami. Poprawia także kondycję skóry. Zwiększa zagęszczenie skóry, wygładza ją. Kolejne rezultaty, jakie gwarantuje karboksyterapia okolic oczu to: intensywna regeneracja i rewitalizacja skóry pod oczami, odmłodzenie spojrzenia, wygładzenie skóry okolic oczu, a także nawilżenie i rozjaśnienia skóry pod oczami. Takie efekty można jednak osiągnąć wyłącznie po zastosowaniu pełnej serii zabiegów. Ich częstotliwość oraz liczba ustalana jest po indywidualnej konsultacji z kosmetologiem.

Pojedyncza karboksyterapia pod oczy zajmuje około pół godziny. Natomiast zalecana seria zabiegów trwa od 6 do 10 spotkań. Zwykle odbywają się co dwa tygodnie. Aby jak najdłużej utrzymać efekty pozyskane w wyniku zabiegu, warto codziennie aplikować krem do pielęgnacji skóry pod oczami. Podstawową jego cechą powinna być zawartość naturalnych składników aktywnych

Podsumowując, karboksyterapia pod oczy to wyjątkowy zabieg, który zdobywa coraz większą popularność. Dzieje się tak, ponieważ obarczony jest niskim ryzykiem skutków ubocznych, a przy tym ma naprawdę skuteczne działanie. Niweluje nie tylko zmarszczki, ale także cienie i obrzęki. Nie sprawia przy tym bólu. Wszystko to sprawia, że decyduje się na niego coraz więcej kobiet, a także mężczyzn.


Bibliografia

1. Carlo A., Anna M.M., Chiara S., and Donatella V., Stability studies of new cosmetic formulations with vegetables extracts as functional agents, 200
2. Dylewska – Grzelakowska J., Kosmetyka stosowana,1999

10 głosów

Komentarze

Sonia - 2021-07-26 15:24:20

Nie ma co się bać :D Karboksyterapia jest super, ale... nadal nakładam jeszcze kremy, robię delikatne masaże i utrzymuje mi się efekt.

Anitka - 2021-07-17 09:50:44

Nie ma co sie bac. Mialam robionione ten zabieg i polecam. Brzmi przerazajaco ale nie ma co sie bac. Wazne by tylko znalezc dobra klinike.

novinka - 2021-07-10 18:18:38

tak czytam i jestem z lekka przerażona tym zabiegiem xD

Opinie o Richevon Eye - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊