Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

HIFU pod oczy – sprawdź skuteczność!

Strona główna » Blog » HIFU pod oczy – sprawdź skuteczność!

Hifu pod oczy ma na celu ujędrnienie i odmłodzenie skóry. Fale ultradźwiękowe są niezwykle skuteczne podczas redukcji tkanki tłuszczowej. Worki pod oczami mogą wynikać z różnych przyczyn, np. z przemęczenia, genów bądź stresu. Już teraz można uwolnić się wreszcie od tego przykrego problemu.

Hifu pod oczy – na czym polega i jak przebiega?

HIFU pod oczyHifu pod oczy to zabieg wykorzystujący ultradźwięki docierające na wskazaną głębokość skóry. To powoduje ruch, a następnie tarcie komórek. Dzięki temu procesy regeneracyjne skóry zostają pobudzone. Istotne jest, iż komórki skóry w efekcie rozpoczynają produkcję nowych włókien kolagenowych. Zabieg hifu pod oczy rozpoczyna się od wcześniejszej obserwacji skóry przez specjalistę. Musi on rysować za pomocą zmywalnego ołówka na twarzy te miejsca, które musi ominąć, czyli ujścia nerwów i zaznacza, jak planuje działać na skórę oraz głębsze warstwy. Kolejnym etapem jest nasmarowanie twarzy specjalnym żelem jak do USG. Później lekarz przykłada głowicę do skóry. Przesuwa się ją na niewielką odległość wynoszącą nawet co ok. 2 mm. Czas trwania zabiegu zawsze zależy od wielkości obszaru, ale zwykle trwa on ok. 60 min w przypadku twarzy.

Hifu pod oczy jest procesem, który można porównać do uczucia wbijania igiełek. Kiedy odczucia będą bardziej intensywne to trzeba podnieść parametry. Niski ból progowy niestety może stanowić ograniczenie w trakcie przeprowadzanego zabiegu, ponieważ wykonywanie go przy małych parametrów może nie przynieść oczekiwanych rezultatów

Sprawdź jak zwalczyć zmarszczki pod oczami

Richevon Eye

RICHEVON EYE
SERUM POD OCZY Z AKTYWNYM SKŁADEMKUP TERAZ

Hifu pod oczy – działanie na skórę, efekty

Hifu pod oczy działa w ten sposób na skórę, że energia jest kierowana na różne poziomy. Zmienia się ona w ciepło, a to wywołuje łączenie się rozproszonych włókienek białkowych w agregaty. Następnie tworzą one ciągłe struktury. W praktyce polega to na potraktowaniu skóry wysoką temperaturą. Należy pamiętać, iż laser jest też wyposażony w chłodzące mechanizmy, zatem nie dojdzie do oparzeń skórnych bądź innych, bolesnych efektów.

Hifu na worki pod oczami to skuteczny zabieg, ponieważ dzięki niemu można pozbyć się tego widocznego problemu. Ponadto redukuje on zmarszczki również pod oczami i poprawia koloryt skóry. Kolejnym efektem jest ujędrnienie i uelastycznienie skóry, przez co nie wisi już ona pod oczami

Hifu pod oczy – przygotowanie do zabiegu i postępowanie po nim

Hifu pod oczy nie wymaga specjalnego wcześniej przygotowania się. Znieczulenie również nie jest wymagane. Należy jedynie pamiętać wcześniej o dokładnym zmyciu makijażu, a następnie odkażeniu skóry. Po wykonaniu zabiegu hifu pod oczy można nałożyć ponownie make-up. Skóra najpierw będzie lekko zaczerwieniona, ale to szybko minie. Nie ma specjalnych zaleceń pozabiegowych albo pielęgnacyjnych. Dodatkowo nie trzeba stosować ochrony przeciwsłonecznej, co jest wskazane w przypadku innych zabiegów. Hifu można przeprowadzić niezależnie od stopnia nasłonecznienia.

Sprawdź jaki krem pod oczy wybrać?

Hifu pod oczy – kiedy efekty, ilość zabiegów

Hifu pod oczy to zabieg, którego pierwsze efekty można dostrzec niemal natychmiast. Najlepsze jednak efekty można uzyskać w ciągu 2-24 tygodni. Będą one utrzymywać się ok. 18 miesięcy. Ilość wykonanych zabiegów zależy od wieku, kondycji skóry i historii zabiegowej danego pacjenta. Zwykle wystarczy już jeden zabieg. Kiedy skóra wymaga intensywniejszej terapii to można przeprowadzić więcej zabiegów, ale z odpowiednimi przerwami czasowymi.

Hifu pod oczy – podsumowanie

Hifu pod oczy to jeden z najpopularniejszych zabiegów kosmetologii medycznej. Cieszy się on coraz większą popularnością, ponieważ przynosi oczekiwane rezultaty. To idealne rozwiązanie dla osób zmagających się z workami pod oczami, które chcą nie tylko odmłodzić, ale również ujędrnić skórę bez stosowania chirurgii albo ostrzykiwania skóry. Nie należy jednakże zapominać o zachowaniu zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej.


Bibliografia

1. Glaser D.A., Anti-aging products and cosmeceuticals, 2004
2. Rona C., Vailati F., Berardesca E., The cosmetic treatment of wrinkles, 2004
3. Del Rosso J.Q., Kosmeceutyki o działaniu nawilżającym, 2006

3 głosów

Komentarze

dido - 2021-08-02 11:01:28

szczerze mówiąc to zastanawiam się nad tym zabiegiem, ale z drugiej strony to jak patrzę na ceny to nie wiem czy nie zostanę przy pielęgnacji.

Paprocka - 2021-07-24 00:29:42

Miałam robione zabiegi HIFU pod oczy i szczerze? BARDZO DOBRY ZABIEG tylko, że z czasem skóra traci na jędrności i polecam wtedy cały czas dbać o nakładanie kremów, robienie masaży, maseczek czy okładów :3

Opinie o Richevon Eye - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊