Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Eleuterokok kolczasty (Acanthopanax Senticosus)

Strona główna » Blog » Eleuterokok kolczasty (Acanthopanax Senticosus)

Eleuterokok kolczasty to roślina, która cieszy się dużym zainteresowaniem zielarzy. Nic w tym dziwnego, bo wykazuje ona szereg właściwości prozdrowotnych. Nie można odmówić jej także pozytywnego wpływu na naszą urodę, dlatego ekstrakt z eleuterokoka kolczastego stał się składnikiem wielu preparatów kosmetycznych. Za jakie właściwości warto je docenić?

Eleuterokok kolczasty – co go wyróżnia?

Eleuterokok kolczasty to bez wątpienia roślina o wyjątkowych właściwościach. Surowcem kosmetycznym oraz zielarskim jest przede wszystkim kłącze tej dobroczynnej rośliny, które znajduje się głęboko pod ziemią. Sproszkowany korzeń eleuterokoka możemy znaleźć między innymi w dobrze zaopatrzonych sklepach zielarskich. Warto byłoby również zaufać sile preparatów zawierających w swoim składzie ekstrakt z eleuterokoka.

Sprawdź jakie składniki powinien mieć krem pod oczy.

Eleuterokok kolczasty

Za dobroczynne właściwości rośliny jaką jest eleuterokok kolczasty odpowiadają następujące związki w niej zawarte:

  • garbniki,
  • trójterpeny,
  • kumaryny,
  • olejki eteryczne,
  • składniki mineralne,
  • żywica.

Wszystkie wyżej wymienione substancje sprawiają, że ekstrakt z eleuterokoka znajdziemy w balsamach do ciała, kremach na zmarszczki, a także w odżywkach i maskach do włosów. Wreszcie, ekstrakt z tej rośliny dodawany jest do szamponów, peelingów oraz masek do twarzy.

Richevon Eye

RICHEVON EYE
KREM NA ZMARSZCZKI POD OCZAMI Z EKSTRAKTEM Z ELEUTEROKOKA KOLCZASTEGO KUP TERAZ

Eleuterokok kolczasty – z jakich właściwości słynie?

Jak już wspomniano powyżej, eleuterokok kolczasty zawiera całe mnóstwo dobroczynnych składników, które odpowiadają za jego cenne właściwości. Kosmetyki z eleuterokokiem mogą pomóc między innymi osobom borykającym się z przedwczesnym starzeniem się skóry, także tej wokół oczu. Eleuterokok kolczasty na zmarszczki pod oczami ma szansę okazać się skuteczny ze względu na silne działanie antyoksydacyjne. Dzięki temu hamuje on rozwój wolnych rodników odpowiedzialnych za starzenie się skóry. Dzięki kremom z ekstraktem z eleuterokoka skóra pod oczami ma szansę zyskać pożądany stopień napięcia. Eleuterokok kolczasty pomoże również osobom borykającym się z trądzikiem pospolitym oraz różowatym. Ograniczy powstawanie stanów zapalnych skóry, a także zredukuje widoczność rumienia, których jest charakterystyczny dla trądziku różowatego. Wreszcie, eleuterokok kolczasty ma szansę wspomóc walkę z pękającymi naczynkami. Wszystko ze względu na jego silne właściwości wzmacniające. Roślina ta okaże się także pomocna w walce z niejednolitym kolorytem cery.

Zredukuje uporczywe przebarwienia, które pojawiają się chociażby w przebiegu dermatoz skórnych. Jeśli zależy nam na tym, aby eleuterokok kolczasty zadziałał, musimy używać kosmetyków z jego zawartością systematycznie.

W przeciwnym bowiem razie, rezultaty na które liczymy nie pojawią się. Zakupione przez nas preparaty kosmetyczne zawsze musimy aplikować na jak najstaranniej oczyszczoną skórę. Dzięki temu zwiększymy szanse na wchłonięcie się składników aktywnych zawartych w kosmetykach. Pamiętajmy również o tym, aby uzbroić się w cierpliwość, bo efekty nie pojawią się niestety od razu. Należałoby więc poczekać minimum dwa tygodnie zanim ocenimy, czy zakupiony przez nas kosmetyk z ekstraktem z eleuterokoka kolczastego działa skutecznie.


Bibliografia

1. Wilk M., Dankowska S., Adamski Z., Dermatologia dla kosmetologów, 2008
2. Glaser D.A., Anti-aging products and cosmeceuticals, 2004
3. Cho E.A., Cho E.H., Choi S.J., Park K.H., Kim S.Y., Jeong Y.J., Ku C.S., Ha B.J., Jang, D.I., Chae H.J., Screening of Anti-wrinkle Resource from Herbal Medicinal Extracts and Stability Test of Its Cosmetic Products, 2011

11 głosów

Komentarze

Ewka - 2020-10-08 20:20:52

Wpisz sobie w google ekstrakt z eleuterokoka i szukać artykułów naukowych. Dużo tego jest na google scholar 😎

Izabela - 2020-10-06 09:04:17

Działa, działa ^^ Jest sporo badań potwierdzających to, że dobrze sobie radzi z usuwaniem zmarszczek i ogólnie z poprawieniem krążenia i wiele wiele wieeeeeeele innych :D

darcy - 2020-10-01 19:44:40

pierwsze slysze o tym skladniku. wiadomo czy na prawde ma szanse jakos pomoc?

:* - 2020-09-27 22:45:13

fajnie, że wybierając taki kosmetyk jak tu np. na zmarszczki pod oczami, zredukujemy też zaczerwienienie skóry :D fajnie, że można cieszyć się z podwójnych efektów :*

Anka Manka - 2020-09-25 19:06:52

wow, faktycznie ten eleuterokok kolczasty ma dużo właściwości i zastosowań, bardzo bym chciała kiedyś wypróbować go przy takiej porannej rutynie :D

Opinie o Richevon Eye - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊