Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Dermaroller na zmarszczki – jak działa? Czy jest skuteczny?

Strona główna » Blog » Dermaroller na zmarszczki – jak działa? Czy jest skuteczny?

Dermaroller to urządzenie, służące do zdrowotnego mikronakłuwania skóry. Derma roller w domu wykorzystuje się między innymi w celu zniwelowania zmarszczek pod oczami. W poniższym artykule wyjaśniamy czy dermaroller jest skuteczny oraz czy warto go stosować. Zapraszamy do lektury.

Dermaroller na zmarszczkiDermaroller – jak wpływa na zmarszczki?

Dermaroller wykorzystuje się w walce z konsekwencjami starzenia się skóry na twarzy. Urządzenie pomaga przywrócić zdrowy wygląd skóry, pozbawionej niedoskonałości, jakimi są zmarszczki. Roller pod oczy wykazuje różnorodne działanie, które pozytywnie wpływa na kondycję skóry.

Do jego głównych właściwości zalicza się:

  • intensywne rozjaśnienie i rewitalizacja skóry,
  • zredukowanie przebarwień na skórze,
  • poprawa jędrności i napięcia skóry,
  • zwiększenie zawartości kolagenu w skórze,
  • spłycenie zmarszczek pod oczami.
Richevon Eye

RICHEVON EYE
ZLIKWIDUJ OBRZĘKI POD OCZAMI SKŁADNIKAMI AKTYWNYMI KUP TERAZ

Dermaroller na twarz – jak stosować?

Dermaroller wykazuje korzystne działanie na skórę, jednak należy pamiętać o tym, by stosować go w prawidłowy sposób. Przede wszystkim należy dobrać rozmiar rollera to zabiegu, który ma być przeprowadzony. Jeśli chodzi o redukowanie zmarszczek pod oczami, zaleca się wybór urządzeń z najcieńszymi igłami, tj. 0,25 mm. Przed rozpoczęciem zabiegu należy zdezynfekować powierzchnię rollera spirytusem. Następnie należy oczyścić skórę oraz nałożyć pod oczami ampułkę, zawierającą składniki odżywiające. Kolejnym krokiem jest rozpoczęcie nakłuwania skóry za pomocą rollera. Skóra pod oczami jest delikatna, dlatego nie należy wciskać urządzenia zbyt mocno w skórę. Masaż powinien trwać około 5 minut, aż do momentu, w którym skóra będzie zaczerwieniona.

Roller pod oczy poprawia mikrokrążenie skóry, co przekłada się na lepsze wchłanianie dobroczynnych substancji. Dzięki niemu substancje aktywne docierają bezpośrednio do warstwy skóry właściwej, co potęguje ich działanie. Dlatego też nieodłącznym elementem kuracji jest zastosowanie odpowiedniego preparatu, którego składniki pozytywnie wpłyną na kondycję skóry.

Idealną pozycją do nałożenia na skórę po zabiegu jest krem pod oczy i na zmarszczki, zawierający dużą ilość składników aktywnych. W jego składzie powinny znaleźć się m.in. substancje nawilżające, łagodzące, wygładzające i ujędrniające.

Dermaroller – efekty kuracji.

Dermaroller pozwala osiągnąć zadowalające efekty w postaci zniwelowania widoczności zmarszczek pod oczami. Aby osiągnąć takie efekty konieczne jest jednak regularne stosowanie zabiegu. Roller pod oczy zaleca się stosować co kilka dni. Najlepsze efekty będą widoczne po około 6-7 seriach. Konsekwencjami systematycznej kuracji jest pobudzenie naturalnego mechanizmu naprawczego naskórka, uaktywniającego się po mikrouszkodzeniach skóry. Proces ten wpływa na zwiększenie produkcji elastyny i kolagenu w skórze. Efektem stosowania rollera jest także regeneracja i odbudowa naskórka, skutkująca poprawą tekstury skóry.

Dermaroller pozytywnie wpływa na kondycję skóry pod oczami, pobudzając działanie naprawcze i regeneracyjne naskórka. Kurację z wykorzystaniem rollera warto uzupełnić o stosowanie kremów na zmarszczki i pod oczy, zawierających duże ilości składników aktywnych. Pozwoli to na szybsze osiągnięcie bardziej zadowalających efektów.

Przeczytaj również na temat zmarszczek pod oczami


Bibliografia:

1. U. Gałka, J. Ogonowski, Koenzym Q – powstawanie, właściwości i zastosowanie w preparatach kosmetycznych.
2. A. Gajos, Nawilżające humektanty, „Świat Farm”., 9, s. 33-35, 2009.
3. M. Prombonas, M. Grdeń, Nieinwazyjne terapie opóźniające procesy starzenia się skóry – przegląd zabiegów, „Kosmetologia Estetyczna”, t. 5, nr. 4, 2016, s.400-402.

1 głosów

Komentarze

Opinie o Richevon Eye - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊