Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Ćwiczenia na zmarszczki pod oczami – zacznij działać

Strona główna » Blog » Ćwiczenia na zmarszczki pod oczami – zacznij działać

Ćwiczenia na zmarszczki pod oczami to najnowsze odkrycie, które pozwala w nieinwazyjny sposób opóźnić proces powstawania zmarszczek lub spłycić już istniejące. Wystarczy kilka minut dziennie, by skutecznie powstrzymać proces starzenia skóry. Jak wykonać ćwiczenia prawidłowo i które wybrać z dostępnych propozycji?

Ćwiczenia na zmarszczki pod oczami1Ćwiczenia na zmarszczki pod oczami – bierne usta i policzki, aktywne oczy

Ćwiczenia na zmarszczki pod oczami można zacząć od prostego ćwiczenia aktywizującego oczy. W tym celu należy zmrużyć oczy, nie pobudzając mięśni policzków ani ust. Choć początkowo wydaje się to być trudne, z czasem i podejmowanymi próbami, będzie można cieszyć się z pierwszych sukcesów. Podczas ćwiczenia można poruszać wyłącznie oczami.

Całość należy:

  • powtórzyć 10 razy,
  • każda seria powinna trwać około 10 sekund,
  • pomiędzy seriami można zrobić przerwę,
  • na koniec warto wmasować krem pod oczy.

Ćwiczenia na zmarszczki pod oczami – mrużenie oczu

Ćwiczenia na zmarszczki pod oczami to wiele wariantów mrużenia oczu. W tej wersji należy naciągnąć palcem górną powiekę, kładąc palec wskazujący na brwi. Z jego pomocą należy unieść górną powiekę. W kolejnym etapie należy otworzyć oraz zamknąć oko. Ruch powinie być jak najbardziej naturalny, co oznacza, że niewskazane jest siłowe naciąganie powieki. To mogłoby przynieść skutek odwrotny do zamierzonego.

Sprawdź także: Ćwiczenia twarzy na zmarszczki

Ćwiczenia na zmarszczki pod oczami – dynamiczne mruganie

Inne ćwiczenia na zmarszczki pod oczami opierają się na ruchu mrugania. W naturalny sposób wykonujemy ten ruch, by nawilżyć oko. Aby wykonać ćwiczenie, trzeba ten ruch przyspieszyć. Jedna seria trwa 30 sekund, a podczas jej trwania należy wykonać jak największą liczbę powtórzeń. W czasie zadania nie wolno jednak zamykać oka całkowicie, a jedynie mrużyć jak podczas patrzenia na słońce. Po każdej serii należy zamknąć i rozluźnić powieki. Całość powinna wynosić trzy serie.

Richevon Eye

RICHEVON EYE
SKUTECZNY SPOSÓB NA ZMARSZCZKI POD OCZAMI KUP TERAZ

Ćwiczenia na zmarszczki pod oczami – przewracanie oczami

Ćwiczenia na zmarszczki pod oczami opierają się także na ruchu przewracania oczami. Aby wykonać ćwiczenie poprawnie, należy poruszyć gałką oczną dookoła jej osi, czyli wykonać okrężny ruch zaczynając od prawej strony kierując w dół, w lewo i na końcu ku górze. Można również wykonać przestrzenny kształt ósemki. Ruch ten ma na celu uelastycznić skórę oraz wzmocnić mięśnie.

Ćwiczenia na zmarszczki wokół oczu – uśmiech z kurzą łapką

Ćwiczenia na zmarszczki wokół oczu to tworzenie kurzych łapek. W czasie układania ust do uśmiechu, należy zmrużyć powieki, czego efektem są właśnie kurze łapki. W miejscu ich powstawania należy przyłożyć palec i ściskać z całych sił. Ma to efekt wygładzenia. Im silniejszy ucisk, tym ćwiczenie bardziej efektywne. Całość powinna trwać 30 sekund, czyli 3 serie po 10 sekund.

Okazuje się, że ćwiczenia na zmarszczki wokół oczu są bardzo proste, ale aby były skuteczne – wymagają systematyczności.

Dzięki temu można spowolnić proces tworzenia się pierwszych oznak starzenia, ale również spłycić istniejące zmarszczki. To niewielki koszt, biorąc pod uwagę efektywność treningu. Największą skuteczność przynosi jednak połączenie kilku działań, w tym: zdrowej diety, nawodnienia oraz pielęgnacji kosmetykami z naturalnym składem.


Bibliografia

1. Cantieni B., 20 ćwiczeń zapobiegania zmarszczkom i starzeniu się twarzy, 2008
2. Jakimowicz-Klein B., Zmarszczki możesz je pokonać, 2006

6 głosów

Komentarze

yummy yummy - 2021-01-13 09:13:46

wolę masaże niż ćwiczenia, ale widziałam jak u Azjatek to pomaga także nie wiem czy też nie spróbuję ^^

Annusha - 2020-12-16 11:48:49

Zaczelam robic jakis czas temu cwiczenia i na prawde widze efekty takze polecam robic takie cwiczenia na zmarszczki pod oczami. Robie 2 razy dziennie przez kilkanascie minut.

Opinie o Richevon Eye - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊